ΓΣΦ Κ21-ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α2 ΕΣΚΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 Ε.Σ.ΚΑ.Θ.
Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ73-84!
Η ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙΟΛΙΚΟΥ.
Σε ένα κατάμεστο γήπεδο οι Κ21 των Φαρσάλων διεκδίκησαν επί ίσοις όροις τη νίκη αλλά η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της νεανικής ομάδας του Αιολικού.Η αμυντική στρατηγική του Αιολικού δεν δούλεψε και σε συνάρτηση με την υπερβολική ευστοχία της αντίπαλης ομάδας είχε σαν αποτέλεσμα η πρώτη περίοδος να λήξει 25-19 υπέρ της ομάδας των Φαρσάλων.Στη δεύτερη περίοδο επήλθε κάποια ισορροπία καθόσον ο Αιολικός ανέβασε στροφές χωρίς να έχει βρει λύσεις στην άμυνα παρόλο αυτό  υπερτέρησε  17-19  κατά δύο πόντους.Ημίχρονο 42-38 υπέρ της ομάδας των Φαρσάλων.Η τρίτη περίοδος ήταν ισόπαλη 20-20 και τέλος το αποτέλεσμα κρίθηκε στην 4η περίοδο 11-26 αποτέλεσμα της πιεστικής άμυνας που επέβαλε αυστηρά ο προπονητής του Αιολικού Στάθης Τελέγκας Τελικό σκορ 73-84!
ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Στάθης Τελέγκας) Σέρρης 3,Σαμαράς 25(1),Μπούρας 4,Σούλης 28(4),Χατζής,Παπανικολάου 16,Τετζεράκης,Βαγιόπουλος2,Σπανόπουλος,Στρέζος1,Δραγατζίκης 5(1) ,Γεωργακόπουλος. Συγχαρητήρια στον προπονητή και στους αθλητές.Από τη Διοικούσα επιτροπή.